Plyšák panda

Plyšová panda je symbolem exotické krásy a tajemství. Přenese vás do světa divoké přírody a dobrodružství v samém srdci bambusových lesů. Je to více než jen hračka, je to spojení s moudrostí a harmonií, které pandy v sobě nesou. Tento plyšák si získal srdce mnoha lidí, a to nejen dětí, ale i dospělých, kteří hledají klid a sílu.


Plyšák - spolehlivý parťák pro každé dítě

Plyšáci – ti kouzelní společníci, kteří nás provází životem od samých začátků. Zdá se, že každý z nás má či měl svého oblíbeného plyšáka, se kterým sdílíme radost, smutky a dobrodružství. Byli s námi na našich prvních krůčcích, doprovázeli nás do školy a ochraňovali nás ve chvílích odpočinku. Plyšové hračky nás naučily, že ve světě fantazie a lásky není žádné omezení.


Svatební dar, dárek k svatbě

Přemýšlíte co koupit jako svatební dar svým kamarádům nebo přátelům? Darujte jim ručně vyřezávanou loutku podle fotografie, která jim bude připomínat tuto jedinečnou chvíli v podobě jejich vyřezávané podobizny. 


Pohádka: O drakovi a statečném katovi

Bylo jednou jedno loutkové divadlo s červenou oponou, na kterém se mnoho příběhů odehrávalo. Když opona se zvedla, tu nejedna pusinka jako kouzlem ztichla a oči divákovi pozorně sledovaly příběh pohádkový. Ten na jevišti loutky a marionety vyprávěly. A jak už to v loutkovém divadélku bývá i dnes, přišly nám jednu pohádku vyprávět.


Jaké jsou druhy loutek? A v čem se liší od marionety?

Když se řekne „loutka“, nejspíš si představíte postavy z oblíbených loutkových filmů. A když se řekne „marioneta“, nejspíš nebudete tušit, o co se jedná. Pojďte s námi zjistit, jaké jsou druhy loutek a co to je vlastně ta marioneta.


Jak se vyrábí loutka?

Když v hlavě naskočí myšlenka na výrobu dřevěné loutky, tak buď se tento nápad převede do skicy - náčrtu anebo zkušenější řezbář začne vyrábět loutku po paměti.


Spejbl a Hurvínek

Když se řekne loutková pohádka, určitě si jako první představíte legendárního Spejbla s Hurvínkem. A není divu!

Další