Monthly Archives: October 2020

 1. Pohádkové postavy: vodník

  Vodní muž, vodní mužíček, nebo zkrátka vodník. U nás snad nejznámější nadpřirozená bytost vyskytující se v pohádkách i pověstech. Původně zlá a záludná bytost, která tropila nepříjemnosti a dokonce topila lidi, se postupně proměnila v mužíčka se zelenými vlasy v zeleném fráčku s pentličkami, který láká děvče k vodě, aby si ji stáhl do hlubin a vzal za ženu.

  Kde vzalo pojmenování „vodník“?

  V češtině lze nalézt označení odvozené z německého wasserman (vodní muž). Jedná se o jména jako hastrman, vaserman, vastrman, na Moravě také bestrman, ve Slezsku hasrman a na Ještědsku vosrmon. Ať se mu říká jakkoliv, tak k sobě do vody láká především děti a mladé dívky, například tím že na břehu rozvěsí barevné stuhy a zrcátka, nebo se promění v dítě, které spadne do vody a svého zachránce pak utopí. Vodník později v lidové tradici a populární kultuře ztrácel svojí zlovolnost a stal se podobně jako čert spíše postavou komickou.

  Jak vypadá český vodník?

  Read more »
 2. Výroba loutek pro nadnárodní společnost

  Při blížícím se významném jubileu jedné velké zahraniční firmy, jsme dostali poptávku na výrobu několika loutek, které by představovaly podoby majitelů této firmy. Zástupci společnosti potřebovali něco, co dostatečně podtrhne událost tohoto formátu. Hlavní motivací pro tým, kterého napadla myšlenka na tento typ dárku byla zároveň samotná originalita a exkluzivita, kterou výroba loutky na míru představuje. Vzhledem k termínu, který byl za měsíc a půl, bylo potřeba dohodnout co nejdříve detaily celé zakázky.

  Co jsme potřebovali k tomu, aby byl klient s výsledkem maximálně spokojený?

  • Zaslat nám dostatečně kvalitní fotografie (obličej zepředu, z profilu a celé postavy).
  • Upřesnit si barvu vlasů, očí a další charakteristiky jako je typ brýlí, bot, stylu a barvy oblečení.
  • Upřesnit si výraz - mají loutky působit vtipně, vážně nebo vystihnout přesný výraz jako na fotce

  Při upřesnění těch

  Read more »
 3. Tipy na dárek pro ženu, manželku, maminku, přítelkyni

  Žena je bytost mnoha tváří a životních rolí. Ať už je to děvče, slečna, žena, přítelkyně, manželka či maminka, každé radost udělá, když dostane dárek. Úhledně zabalený balíček, ozdobně stužkou převázaný, skrývající nečekané překvapení. A chcete-li opravdu překvapit, zapomeňte při hledání toho pravého dárku pro ni na klasiku v podobě šperku či drahé kosmetiky, buďte originálnější. Dejte ji dárkem najevo, co pro Vás znamená.

  Pomocí ručně vyrobené loutky toho snadno docílíte. Loutka může být čímkoli – křehkou vílou, krásnou čarodějkou, múzou, neohroženou bojovnicí.

  Vtisknout ji můžete nechat i podobu té, pro kterou je dárek určený. Je-li vaším andělem, pak v dárkovém balení může obdarovaná objevit samu sebe s andělskými křídly. Mrkněte jak takový originální dárek získat na " Loutka na zakázku ".

  Velmi oblíbenou loutku pro ženy jsou například

  Read more »