Monthly Archives: December 2020

 1. Dárek s trochou nadsázky k 30. narozeninám

  A je to tu. Třicáté narozeniny. Ať už je slaví Váš syn, dcera, partner, partnerka, kamarád, kamarádka, pro oslavence to znamená jediné – BOD ZLOMU! Přichází věk střední dospělosti, který s sebou přináší velké životní změny. Do hlavní role se dostává rodičovství. Nevázané veselí předešlých let střídá uvědomělost a odpovědnost.

  Se změnami, které třicítka přináší, se bude muset oslavenec poprat sám, ale Vy – gratulanti budete postaveni před řešení otázky jaký vhodný dárek pro oslavence vybrat. Povzbuzujícího, omamného moku se jistě na oslavě sejde bezpočet, dárků upozorňující na věk oslavence jakbysmet. Vy chcete být ale originálnější! Protože třicátník či třicátnice si něco speciálního zaslouží.

  Tipem na nečekaný a originální dárek může být loutka – ručně vyrobená, malovaná a okořeněná jistou dávkou nadsázky i zřejmým poselstvím. Loutka, která bude mít navíc podobu oslavence, jistě obdarovaného ohromí.

  Navíc jako velmi oblíbenou alternativu mezi zákazníky, vám tímto n

  Read more »
 2. Pohádkové postavy: Pinocchio (Pinokio)

  Dřevěná loutka – marioneta – Pinocchio, který v rukách svého stvořitele ožil a zatoužil stát se skutečným chlapcem. Postavu Pinocchio jistě znáte z oblíbené pohádky Walta Disneye, ale věděli jste, že vznikla již v roce 1883?

  První Pinocchio

  Pohádka o dřevěném panáčkovi vznikla již v roce 1881, kdy ji napsal italský spisovatel Carlo Collodi. Příběh řezbáři Geppettovi, který vyřezal panáčka Pinocchia, se stal již klasikou. Existuje již mnoho různých adaptací, ale většinou mají společné rysy:

  • Když Pinocchio lže, jeho nos roste.
  • Pinocchio je nezbeda, který neustále něco provádí a je neposlušný.
  • Pinocchio chce být skutečným chlapcem.

  Nejznámější adaptace

  Animovaný film z dílny Walta Disneye z roku 1940 se stal oblíbenou klasikou, která jistě nechybí ani ve vaší domácí sbírce. Jak lze asi tušit, v této adaptaci vše dobře dopadne a víla, která přivedla loutku Pinocchia k životu,

  Read more »
 3. O drakovi a statečném katovi

  Bylo jednou jedno loutkové divadlo s červenou oponou, na kterém se mnoho příběhů odehrávalo. Když opona se zvedla, tu nejedna pusinka jako kouzlem ztichla a oči divákovi pozorně sledovaly příběh pohádkový. Ten na jevišti loutky a marionety vyprávěly. A jak už to v loutkovém divadélku bývá i dnes, přišly nám jednu pohádku vyprávět.

  Byl jednou jeden král, byl už spíš stár než mlád. Ten král rád se svou vnučkou si hrál a příběhy jí povídal. Když jednou za jasného letního odpoledne náhle slunce zakryl černý mrak, král rozpovídal se o tom, jak jeho královskou dceru chtěl odnést drak. Vnučka sedí, na královského děda hledí a chce vědět, co bylo s její maminkou pak.

  Král vypravuje dál, jak se v zámku pořádal bál. Princezna už byla na vdávání. Na bále si měla ženicha najít, co by s ní moudře panoval a v dobrém i zlém ji miloval

  Read more »